jaka trawa z rolki czy siana

jaka trawa z rolki czy siana

Spójrz na trzech makroskładników w trawnik nawozów

Trawnik wymaga wiele różnych składników odżywczych, aby zdrowo rosnąć. Niektóre z nich są dostępne w atmosferze lub gleby, podczas gdy ubezpieczenia oc ac porównanie inne są dostępne z nawozami i wody.

Spośród wszystkich wymaganych składników odżywczych, istnieją trzy, które najbardziej potrzebują Twojego trawnika i są azot, fosfor i potas. Te trzy składniki odżywcze są również znane jako makroelementów.

jaka trawa z rolki czy siana

Azot jest najważniejsze spośród trzech makroelementów i jest składnikiem odżywczym, która musi być dodana w największej ilości.

Azot utrzymuje trawnik trawa zielona i rośnie dobrze. Brak azotu spowoduje twoje trawa trawnik blednie i uschnie. Chwasty rozpocznie również uzyskać przewagę w trawnik osłabiony.

jaka trawa z rolki czy siana

Jednakże nie stosuje się azot ślepo za nadmierne azotu może spalić trawnik. To także powoduje bujny wzrost, który przyciąga owady i choroby. Ponadto odpływ wody wypełnione azotem popłynie do ziemi, strumieni lub jezior i powodują zanieczyszczenie środowiska.

Azot zazwyczaj obecne albo w postaci szybkiego uwalniania lub w formie o powolnym uwalnianiu. Formularz szybkiego uwalniania jest stosunkowo tanie i są rozpuszczalne w wodzie. Korzenie natychmiast podlizywać azotu na wniosek i widać doprowadzić w bardzo krótkim czasie. Jednak szybkie uwalnianiu ma większą skłonność do oparzeń trawnika i pijawka przez glebę łatwo. Rezultatem jest zwykle krótkotrwała.

Inne z drugiej strony, forma o powolnym uwalnianiu azotu nie mogą być wchłaniane przez waszych razu traw trawnik. Trzeba przejść przez proces konwersji przeprowadzonej przez mikroorganizmy w glebie jako pierwszy. Zwykle jest powlekanie materiałów, które fizycznie spowolnić uwalnianie. Ta forma o powolnym uwalnianiu jest mało prawdopodobne, aby nagrać swój trawnik i nie pijawka przez glebę łatwo.
ubezpieczenia dla młodych kierowców
– autor artykułu